مهاجرت کاری

کدام کشورها برای مهاجرت پرستاران ایرانی مناسب هستند؟

www.myhealthtalent آبان ترجمه | دارالترجمه رسمى در تهران خیابان وزرا | میدان آرژانتین

کدام کشورها برای مهاجرت پرستاران ایرانی مناسب هستند؟

این بررسی با توجه به جوانب مختلف مانند ارائه ویزای معادل سازی، ارائه مدارک لازم به ویژه مدرک زبان مورد نیاز، و ارائه ویزای همراه در مسیر معادل سازی انجام می شود. فرآیند معادل سازی با تأیید مدارک متقاضی شروع می شود.

پس از تأیید مدارک توسط اداره مربوطه در کشور مقصد، فرد ویزایی دریافت می کند و می تواند فرآیند معادل سازی را در آن کشور آغاز کند. با توجه به این که پرسنل درمانی با جامعه معمولی مستقیماً در تعامل هستند، باید به راحتی با افراد ارتباط برقرار کنند و بنابراین یادگیری زبان کشور مقصد در اولین مرحله مورد نیاز است. در برخی کشورها، ویزا برای عبور از فرآیند معادل سازی اختصاص داده می شود ، در حالی که در سایر کشورها فرد تنها می تواند این فرآیند را پیش ببرد اگر قبلاً در آن کشور اقامت داشته باشد.

www.myhale2nt آبان ترجمه | دارالترجمه رسمى در تهران خیابان وزرا | میدان آرژانتین

در حال حاضر یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت پرستاران، کشورهای سوئد و دانمارک است که پرستاران را با اخذ ویزا برای گذراندن دوره های معادل سازی استقبال می کنند. درباره شرایط آلمان به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران، یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان مطرح می کنند درباره تحصیل رایگان با هزینه دولت آلمان است. به طور کلی، بسیاری از مدارک تحصیلی پزشکان و پرستاران در اروپا تایید نمی شود و اگر بخواهند در اروپا کار کنند، نیاز به معادل سازی مدارک خواهند داشت. یکی از کشورهایی که امکان معادل سازی مدارک پزشکی و پرستاری وجود دارد، آلمان است. به دلیل نیاز شدید آلمان و اتریش به نیروی کار در حوزه درمان، در بسیاری از استان ها شرایطی فراهم شده است تا بتوانند این نیاز را با استفاده از پزشکان و پرستاران بین المللی برطرف کنند. قبل از بررسی شرایط کار، به درآمد پزشکان و پرستاران در آلمان اشاره می کنیم. درآمد پرستاران در آلمان و اتریش حداقل 2 تا 3 هزار یورو است و برای پزشکان این مبلغ بسیار بیشتر است.

یکی از اطلاعات جالبی که وجود دارد، این است که افرادی که در یکی از رشته های پزشکی تخصص دارند، نیاز به شرکت در آزمونی برای معادل سازی مدرک خود در آلمان و اتریش ندارند. فرایند معادل سازی مدارک پزشکان و پرستاران در این کشورها به این صورت است که در ابتدا مدارک فرد توسط کشور مقصد بررسی می‌شود و دانش و مدارک زبان آلمانی به عنوان پیش نیاز بررسی می‌شوند.

برای پرستاران، بعد از بررسی مدارک، لازم است که یک دوره کارورزی به مدت ۵۰۰ تا ۶۰۰ ساعت را پشت سر بگذارند تا بتوانند در آلمان یا اتریش به عنوان پرستار فعالیت کنند. همچنین، برای افرادی که می‌خواهند ماما شوند، نیز لازم است تا دوره ای را برای تبدیل شدن به ماما در آلمان به پایان برند. جالب است بدانیم که افرادی که حداقل مدرک زبان آلمانی سطح B1 را دارند، می‌توانند در این دوره‌ها رایگان شرکت کنند و هزینه های تحصیل آنها توسط دولت آلمان پرداخت می‌شود. مدرک زبان لازم برای شرکت در دوره معادل سازی حداقل A2 است. همچنین، برای شرکت در این دوره‌ها، لازم است مبلغی را در حساب شخصی خود در آلمان بلوکه کنید. یکی از مزایای معادل سازی مدارک پزشکان در آلمان، این است که همراهان نیز می‌توانند به صورت همزمان فرایند معادل سازی مدرک خود را آغاز کنند. همراهان به طور کلی شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شوند.

در ضمن، برای مهاجرت همزمان با رشته پرستاری و بدون نیاز به مدرک زبان، در برخی از کشورها شرایط وجود دارد که این امکان را فراهم می‌کند.

معادل سازی مدارک پرستاری در کشورهایی مانند دانمارک، آلمان، سوئد و نروژ به عنوان بخشی از طرح های مهاجرتی ارائه شده است و این امکان را برای متقاضیان مهاجرت با مدرک پرستاری فراهم می‌کند تا وارد کشور مورد نظر شده و در آنجا زبان ملی آن را فرا بگیرند. این طرح در بسیاری از کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آسیایی مانند عمان نیز برای پرستاران ارائه شده است. همانطور که گفته شد، در روند مهاجرت کاری پرستاران به این کشورها، نیازی به اخذ مدرک زبان نبوده و نمی‌باشد.

چگونگی شرایط سنی برای مهاجرت پرستاران از کشور به کشور متفاوت است.

با این حال، با توجه به تقاضای جهانی در حوزه پرستاری، عواملی مانند سن، حرفه و مهارت فرد در اولویت قرار می‌گیرند. عموماً در بسیاری از کشورها قابلیت پذیرش پرستاری تا سن 50 سالگی وجود دارد. با این حال، بازه سنی 25 تا 40 سال برای مهاجرت به عنوان پرستار بهترین زمان در نظر گرفته می‌شود.

در کانادا، کشوری که بدون محدودیت سنی مهاجرت به عنوان پرستار امکان‌پذیر است، ویزای کاری برای هر سن (زیر 50 سال توصیه می‌شود) صادر می‌شود. با این حال، در آلمان محدودیت سنی برای پذیرش پرستاران تا 40 سالگی وجود دارد و شرایط اخذ ویزا برای سنین بالاتر سخت تر است.

علاوه بر این، این کشورها نیز به عنوان بهترین مقصد‌ها برای مهاجرت پرستاران شناخته می‌شوند: آلمان، استرالیا، آمریکا، کانادا، سوئد، دانمارک، عمان. شرایط مهاجرت به این کشورها برای پرستاران را در زیر توضیح داده‌ایم.

مهاجرت به عمان از طریق پرستاری یکی از گزینه‌های محبوب برای افرادی است که علاقه‌مند به مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس هستند. ارزش ارز در عمان، متقاضیان را به سمت این کشور جذب می‌کند و علاوه بر آن، روابط سیاسی بین ایران و عمان نیز سبب شده تا افرادی که در زمینه پرستاری و پیراپزشکی تحصیل کرده‌اند به مهاجرت به عمان علاقه‌مند شوند. برای اقدام به کاریابی در عمان، متقاضیان باید در مرحله اول پروسه معادل‌سازی را طی کنند.

این پروسه با آزمون پرومتریک آغاز می‌شود که به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و در کشورهای مختلفی مانند امارات، عمان، مالزی و ترکیه قابل شرکت است. هر فرد می‌تواند تا سه بار در این آزمون شرکت کند. پس از قبولی در آزمون پرومتریک، مدارک تحصیلی باید ارسال شوند تا ارزیابی شده و سپس مصاحبه‌ای با متقاضی انجام شود. در صورت قبولی در مصاحبه، فرد می‌تواند به کاریابی در عمان مشغول شود و پس از عقد قرارداد با یکی از کارفرماهای فعال در این کشور، ویزای کاری عمان دریافت می‌کند. در این پروسه، ریسک قبولی در آزمون پرومتریک و مصاحبه برای متقاضیان وجود دارد. همچنین، در صورت قرارداد کاری، متقاضی می‌تواند همراهان خود را در عمان داشته باشد، اما دریافت ویزای همراه نیز دارای ریسک است.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستاری نیز برای بسیاری از افراد در سراسر جهان جذاب است. متقاضیان پرستاری می‌توانند از طریق پروسه اسکیل ورکر کانادا، که یک پروسه امتیازی است، به کار در کانادا اقدام کنند. در این روند، پس از گذراندن دو مرحله، که شامل معادل‌سازی یک ساله است، می‌توانند ویزای کاری کانادا را دریافت کنند و وارد بازار کار شوند.بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران از دیدگاه‌های مختلف به بررسی می‌پردازد. این بررسی شامل ارائه ویزای معادل‌ سازی، مدارک لازم به خصوص مدرک زبان مورد نیاز و ارائه ویزای همراه در مسیر معادل‌سازی می‌شود. معادل‌سازی با تأیید مدارک شخص متقاضی آغاز می‌شود و پس از تأیید مدارک توسط اداره مربوطه در کشور مقصد، شخص ویزایی دریافت می‌کند تا پروسه معادل‌سازی را آغاز کند. اهمیت یادگیری زبان کشور مقصد نیز در این تحلیل مورد تأکید قرار می‌گیرد، زیرا پرستاران نیاز دارند به راحتی با افراد ارتباط برقرار کنند.

www.myhealthtalent آبان ترجمه | دارالترجمه رسمى در تهران خیابان وزرا | میدان آرژانتین

 

بعضی کشورها ویزای معادل‌سازی را از مهاجران پرستار دریافت می‌کنند، در حالی که در سایر کشورها فرد نمی‌تواند این فرآیند را طی کند مگر اینکه از قبل اقامت کشور مقصد را داشته باشد. در حال حاضر کشورهای سوئد و دانمارک به عنوان بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت پرستاران شناخته می‌شوند زیرا ویزا جهت گذراندن دوره‌های معادل‌سازی را به پرستاران اعطا می‌دهند. شرایط آلمان نیز به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران مطرح است و بسیاری از متقاضیان می‌خواهند بدانند که آیا می‌توانند در آلمان با هزینه دولت تحصیل کنند. در اروپا، مدرک تحصیلی بسیاری از پزشکان و پرستاران مورد تایید نمی‌باشد و برای کار در اروپا نیاز به معادل‌سازی مدرک دارند. در این خصوص، آلمان به عنوان کشوری که امکان معادل‌سازی مدرک پزشکان و پرستاران وجود دارد، شناخته می‌شود. آلمان و اتریش به دلیل نیاز شدید خود به نیروی کادر درمان، شرایطی را فراهم کرده‌اند تا بتوانند نیاز خود را بوسیله پزشکان و پرستاران بین‌المللی برطرف کنند.

قبل از بررسی شرایط کار در آلمان، به درآمد پزشکان و پرستاران در این کشور اشاره می‌شود. درآمد پرستاران در کشورهای آلمان و اتریش حداقل ۲ تا ۳ هزار یورو است و برای پزشکان این مبلغ بسیار بالاتر است.

نکته جالبی در اینجا وجود دارد که افرادی که در یکی از رشته های پزشکی تخصص دارند، نیاز به شرکت در آزمونی ندارند. برای تطبیق مدرک ها و تخصص های پزشکی و پرستاری در آلمان و اتریش، ابتدا مدارک بررسی می شوند و توانمندی زبان آلمانی نیز یکی از پیش نیازهای این مراحل است. برای پرستاران، پس از بررسی مدارک، نیاز به گذراندن یک دوره کارورزی به مدت 500 الی 600 ساعت است تا بتوانند در آلمان یا اتریش به کار بروند. همچنین، ماماها همچنین نیاز به گذراندن یک دوره برای تبدیل شدن به ماماهای قانونی در آلمان دارند. جالب است بدانید کسانی که حداقل مدرک B1 زبان آلمانی دارند، هزینه تحصیل در این دوره ها رایگان است و توسط دولت آلمان پرداخت می شود. مدرک زبان لازم برای تحصیل در دوره معادلسازی حداقل A2 زبان آلمانی است. همچنین، برای تحصیل در این دوره ها، لازم است مبلغی را در حساب خود در آلمان بلوکه کنید. یکی از مزایای تحصیل و معادلسازی مدرک های پزشکی در آلمان این است که همراهان نیز می توانند به صورت همزمان اقدام کنند.

همراهان عموماً شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشند. برای مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان، برخی از کشورها شرایط خاصی را در نظر گرفته اند که این امر را ممکن می سازد. معادل سازی مدرک پرستاری از طریق برنامه های مهاجرتی در کشورهایی مانند دانمارک، آلمان، سوئد و نروژ انجام می شود و متقاضیان مهاجرت با مدرک پرستاری وارد کشور مقصد می شوند و در آنجا زبان ملی کشور را یاد می گیرند.

این برنامه به پرستاران در کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آسیایی مانند عمان نیز ارائه شده است. همانطور که گفته شد، در روند مهاجرت به کشورهای مذکور، نیازی به دریافت مدرک زبان نیست.

شرایط سنی برای مهاجرت پرستاران چگونه است؟

شرایط سنی مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران در کشورهای مختلف متفاوت است. با این حال، به دلیل تقاضای بالا برای پرستاران در سراسر جهان، بیشتر از سن، حرفه و مهارت فرد به عنوان اولویت در نظر می گیرد. به طور کلی، پذیرش پرستاری در بسیاری از کشورها تا سن 50 سال ادامه دارد. اما بهترین زمان برای مهاجرت با رشته پرستاری بین 25 تا 40 سالگی در نظر گرفته می شود. مهاجرت به عنوان پرستار به کانادا بدون محدودیت سنی صورت می گیرد و ویزای کاری به شخص در هر سنی (زیر 50 سال ترجیحاً) اعطا می شود. با این حال، محدودیت سنی پرستاران در کشورهایی مانند آلمان تا سن 40 سالگی وجود دارد و شرایط دریافت ویزا برای سنین بالاتر دشوارتر است.

مهاجرت کاری پرستاران به کشورهای مختلف، نیازمندی‌های مختلفی از جمله سابقه کار و شرایط سنی مدرک پرستاری دارد. با این حال، با توجه به تقاضای جهانی در حوزه پرستاری، عواملی مانند سن، حرفه و مهارت‌ها در اولویت قرار می‌گیرند. اغلب کشورها پرستاران را تا سن ۵۰ سالگی می‌پذیرند، اما بهترین زمان برای مهاجرت به عنوان پرستار بین ۲۵ تا ۴۰ سالگی در نظر گرفته می‌شود. مثلاً، کار به عنوان پرستار در کانادا بدون محدودیت سنی است و ویزای کاری برای تمام سنین (ترجیحاً زیر ۵۰ سال) صادر می‌شود. اما در کشورهایی مانند آلمان، محدودیت سنی پرستاران تا ۴۰ سالگی است و شرایط اخذ ویزا برای سنین بالاتر دشوارتر است.

انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران، مهمترین قدم در این راه است. کشورهایی مانند آلمان، استرالیا، آمریکا، کانادا، سوئد، دانمارک و عمان از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران به شمار می‌روند. شرایط مهاجرت به این کشورها برای پرستاران را در ادامه توضیح می‌دهیم. به دلیل ارزش ارز در عمان، افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. همچنین وجود روابط سیاسی مطلوب بین ایران و عمان یکی از دلایل جذب متقاضیان به این کشور است. اما برای اقدام به کاریابی در عمان باید در رشته پرستاری و پاراپزشکی معادل سازی انجام داد. معادل سازی در عمان با آزمون پرومتریک به زبان انگلیسی آغاز می‌شود و می‌توان در کشورهایی مانند امارات، عمان، مالزی و ترکیه در این آزمون شرکت کرد.

تا سه بار می‌توانید در آزمون پرومتریک شرکت کنید و پس از قبولی در این آزمون، مدارک تحصیلی خود را به عمان ارسال می‌کنید تا ارزیابی شوند. سپس مصاحبه انجام می‌شود و در صورت قبول در مصاحبه، می‌توانید به کاریابی در عمان بپردازید. اگر با یک کارفرما در عمان قرارداد بسته شود و شرایط ویزای کاری عمان را داشته باشید، می‌توانید به عملیات کاریابی در این کشور بپردازید. در این فرآیند، ریسک قبولی در آزمون پرومتریک و مصاحبه وجود دارد. یک نکته دیگر این است که اگر بر اساس قرارداد کاری، می‌توانید همراهان خود را به عمان ببرید، دریافت ویزای همراه نیز ریسک دارد. در کانادا، پرستاران می‌توانند از طریق پروسه اسکیل ورکر به کار در این کشور بپردازند. اگر پس از گذراندن دو مرحله این فرآیند، شرایط دریافت ویزای کاری کانادا را داشته باشید، باید یک سال را در فرآیند معادلسازی در این کشور بگذرانید و سپس وارد بازار کار شوید. همچنین، پرستاران می‌توانند از طریق ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کنند. برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا، باید دارای کارت نظام پرستاری باشید و اگر دارای مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ باشید، می‌توانید وارد دانشگاه‌های این کشور شوید و پس از تحصیل وارد بازار کار شوید. بنابراین، برای معادلسازی در کانادا، ویزا به شما اعطا نمی‌شود و شما باید از طریق روش‌های تحصیلی و ویزا کاری یا اقامتی اقدام کنید.

مهاجرت از طریق پرستاری به سوئد یکی از مهاجرت های محبوب کشورها در اروپا برای پزشکان، پرستاران و کادر درمان است. سوئد به افراد متقاضی مهاجرت ویزا اعطا می‌کند تا پروسه معادل‌سازی را طی کنند. پرستاران با حداقل سه سال سابقه کار مرتبط می‌توانند ابتدا مدارک خود را به سوئد ارسال کنند تا توسط مقامات مربوطه تایید شوند و سپس مجاز به ورود به سوئد برای طی کردن مراحل معادل‌سازی و شروع دوره‌های آموزش زبان سوئدی شوند. چون قابلیت ارتباط با جامعه محیط راحتی مورد نیاز است، ضروری است تا سطح C1 زبان سوئدی را بدست آورند و برای این منظور یک سال فرصت دارند تا سطح زبان خود را به سطح مورد نظر برسانند. هزینه این دوره حدود ۸ هزار یورو است. پس از تسلط به زبان سوئدی، می‌توانند وارد دوره‌های تئوری و عملی شوند که حدود ۶ ماه به طول می‌انجامد و پس از اتمام موفقیت آمیز می‌توانند وارد بازار کار شوند. مهلت زمانی تعیین شده برای یادگیری زبان سوئدی یکی از نکاتی است که در بخش معادل‌سازی سوئد مورد توجه قرار می‌گیرد و ممکن است برای متقاضیان کار سختی باشد و به زمان بیشتری برای تکمیل زبان سوئدی نیاز باشد.

کشورهای سوئد و دانمارک از جمله کشورهای اروپایی هستند که برای دوره‌های معادل‌سازی به افراد متقاضی ویزا اعطا می نمایند. اما سوال اینجاست که کدام کشور شرایط راحت تری برای مهاجرت پرستاران دارند و کدام انتخاب مناسب تری است. در این قسمت به بررسی مراحل معادل سازی در کشور دانمارک و سوئد می پردازیم. کشور سوئد نیز از جمله کشورهایی است که به شدت به نیروی پرستار احتیاج دارد. در کشور سوئد پس از تایید مدارک توسط اداره مربوطه، شخص متقاضی به مدت یک سال فرصت دارد تا سطح زبان سوئدی خود را به سطح C1 برساند پس از اینکه فرد آزمون زبان سوئدی را با موفقیت به اتمام رساند می‌تواند وارد دوره های تئوری آزمون معادل سازی شود. فرد متقاضی ۵ سال برای شرکت در این آزمون فرصت دارد که در طی این ۵ سال حداکثر سه بار به وی فرصت شرکت در آزمون اعطا می‌شود. در صورت قبولی در آزمون تئوری به فرد متقاضی اجازه داده می‌شود که بتواند دوره‌های کارآموزی را در مراکز درمانی و بیمارستان ها بگذراند. این دوره حداکثر در حدود سه ماه می باشد و شخص متقاضی می تواند در طی این دوره حقوق دریافت نماید. پس از دوره کارآموزی شخص باید یک دوره به مدت نیم ترم دانشگاه را که معادل ۱۵ واحد است به پایان برساند. نکته‌ای که حائز اهمیت است فرد متقاضی می تواند دوره کارآموزی و دوره دانشگاه را به صورت همزمان بگذراند.

در ابتدا، فرآیند معادل سازی با ارسال مدارک شخص متقاضی آغاز می‌شود. مدارک پس از تایید اداره مربوطه در کشور مقصد، به شخص اجازه دریافت ویزا جهت طی کردن مراحل معادل‌سازی می‌دهد. معادل سازی پرستاران در کشور دانمارک که یکی از آسان‌ترین کشورها برای مهاجرت پرستاران است، به شرح زیر است:
ابتدا، مدارک تحصیلی شخص مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به اداره سلامت و بهداشت دانمارک ارسال می‌شود. بعد از اتمام ارزیابی توسط این اداره، تاییدیه‌ای صادر می‌شود که شخص می‌تواند با آن به اداره مهاجرت دانمارک مراجعه کند و درخواست اقامت جهت ادامه مراحل معادل‌سازی را ارائه دهد. در این زمان، به شخص و همراهانش همزمان ویزا صادر می‌شود تا بتوانند وارد کشور دانمارک شده و کلاس‌های زبان دانمارکی را که تقریباً رایگان است، شرکت کنند. شخص متقاضی باید در آزمون زبان دانمارکی شرکت کند که این آزمون دو بار در سال برگزار می‌شود. پس از اتمام دوره زبان، شخص متقاضی می‌تواند به عنوان کارآموز پرستاری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دانمارک مشغول به کار شود. این مرحله قبل از اتمام دوره زبان امکان پذیر نیست، زیرا فرد باید قادر باشد با بیماران به طور صحیح ارتباط برقرار کند و مفاهیم به زبان دانمارکی را درک کند. شخص متقاضی در طول کارآموزی حقوق دریافت می‌کند و پس از اتمام آن معمولاً توسط همان کارفرما استخدام می‌شود. با توجه به مراحل ذکر شده و اینکه کشور دانمارک بدون نیاز به آزمون معادل‌سازی و تنها با تمرکز بر یادگیری زبان دانمارکی به پرستاران اجازه ورود به بازار کار را می‌دهد، می‌توان به این نتیجه رسید که کشور دانمارک در حال حاضر آسان‌ترین مقصد برای مهاجرت پرستاران است.

RN RegisteredNurseSalary 768x512 1 آبان ترجمه | دارالترجمه رسمى در تهران خیابان وزرا | میدان آرژانتین

میزان حقوق پرستار در کشورهای مختلف

در این تحقیق به این نتیجه رسیده‌ایم که دانمارک از جمله آسان‌ترین کشورها برای مهاجرت پرستاران است.اما در بخش دیگری از بررسی، بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران بر اساس حقوق و درآمد این شغل در دانمارک بررسی شده است. دانمارک یکی از کشورهای پرثروت جهان است و مردم این کشور بالاترین سطح رفاه و کیفیت زندگی را دارند و به عنوان یکی از خوشبخت‌ترین ملت‌ها در جهان شناخته می‌شوند. در مقایسه با سایر کشورها، حقوق و درآمد در دانمارک بالاتر است و با توجه به میزان مالیات پرداختی نیز، دانمارک در رتبه‌بندی بالاتری قرار دارد. میزان درآمد یک پرستار در دانمارک متغیر است و بسته به شهری که در آن مشغول به کار هستند، متفاوت می‌باشد. اما در متوسط، حقوق یک پرستار در دانمارک در یک ماه بین ۸ هزار تا ۲۰ هزار یورو است. البته در چند سال اخیر، با توجه به نیازهای این کشور به پرستاران، این میزان رشد قابل توجهی داشته است. سابقه کار یکی از عوامل تأثیرگذار در سطح حقوق و درآمد است و با توجه به سابقه کار، پرستاران می‌توانند افزایش درآمد داشته باشند. همچنین، در بخش دیگری از تحقیق، راحت‌ترین کشور برای مهاجرت پرستاران از نظر اعطای ویزا و مراحل اخذ اقامت بررسی شده است. براساس اطلاعات ما، کشورهای سوئد و دانمارک در حال حاضر ویزاهای مرتبط با معادل سازی پرستاران و کادر درمان را اعطا می‌کنند. با توجه به توضیحاتی که درباره این دو کشور داده شده است، دانمارک شرایط آسان‌تری دارد. به این معنا که بدون آزمون و گذراندن دوره‌های خاص، فرد می‌تواند با یادگیری زبان دانمارکی به بازار کار این کشور وارد شود و به او فرصت کافی داده می‌شود تا زبان را تکمیل کند. بنابراین، متقاضیان مهاجرت و همراهانشان می‌توانند بدون نگرانی اقامت خود را در این کشور داشته باشند. البته این بدین معنا نیست که سایر کشورها نیازی به پرستاران ندارند. اما لازم است به یاد داشته باشید که در سایر کشورها، برای اعطای معادل سازی، نیازمند به کسب اقامت از راه‌های دیگری هستید.

آواتار آبان ترجمه

نویسنده

آبان ترجمه

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟ با ما چت کنید!
پاسخگوی سوالات شما هستم !
سلام! برای چت در واتساپ روی یکی از اعضای ما در بخش زیر کلیک کنید